بروزرسانی : 1399/08/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

در گفتگوی تلفنی مدیر کل بیمه سلامت سمنان با خبر 20 سیمای مرکز سمنان مطرح شد

پوشش بیمه پایه رایگان جهت افراد فاقد بیمه درمانی با اعتبار 6 ماهه

14بازدید
آبان 21, 1399

به گزارش روابط عمومی این اداره کل در مورخ 99/08/20 دکتر ممتحن طی گفتگوی تلفنی با خبر شبانگاهی 20 سیمای مرکز سمنان از بیمه درمانی پایه رایگان برای افراد فاقد بیمه درمانی خبر داد.

در ادامه این گفتگو وی با اشاره به مصوبات چهل و سومین ستاد ملی کرونا گفت با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به منظور حفظ و صیانت از سلامت مردم و کاهش هزینه های درمانی خانواده ها، تمامی شهروندانی که بیمه درمانی ندارند می توانند از مزایای بیمه سلامت رایگان شش ماهه برخوردار شده و ثبت نام خودشان را از طریق سامانه ISC بدون نیاز به ارزیابی وسع انجام دهند.

 مدیر کل بیمه سلامت سمنان اضافه کرد ساکنین در روستاها و شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت نیز می توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع بیمه روستائیان(رایگان) با اعتبار 6 ماهه دریافت کنند.

 وی در خصوص بیمه ایرانیان  گفت متقاضیان بیمه ایرانیان کماکان می توانند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل ویا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن(( پرداخت 50 یا 100 در صد حق بیمه )) ورعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، بیمه ایرانیان دریافت کنند.

   در پایان این گفتگوی تلفنی ممتحن از متقاضیان خواست به منظور جلوگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با توجه به شیوع ویروس کرونا، این افراد می توانند با مراجعه به سامانه ISC درخواست خودشان را در سامانه ثبت و بعد از انتخاب به پیشخوان مورد نظر جهت دریافت دفترچه مراجعه نمایند.

print