بروزرسانی : 1399/08/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان در شورای اطلاع رسانی بیان کرد

چگونگی دریافت دفترچه بیمه سلامت پایه رایگان

11بازدید
آبان 24, 1399

 به گزارش روابط عمومی این اداره کل در مورخ 99/08/22 دکتر ممتحن در جلسه شورای اطلاع رسانی که با حضور اصحاب رسانه سمنان برگزار شد چگونگی بهره مندی افراد فاقد بیمه درمانی پایه از خدمات بیمه پایه سلامت رایگان را تشریح کرد.

وی با اشاره به مصوبات جلسه چهل و سوم ستاد ملی مدیریت کرونا گفت تا پایان سال جاری متقاضیان پوشش بیمه رایگان(ساکن در شهر و روستا) بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع می توانند از پوشش بیمه پایه رایگان با اعتبار 6 ماهه برخوردار شده و در مراکز دولتی دانشگاهی خدمات درمانی را دریافت کنند.

مدیر کل بیمه سلامت سمنان در پاسخ به سوال خبرنگار جمهوری اسلامی در خصوص چگونگی دریافت خدمات درمانی توسط این گروه از بیمه شدگان گفت دارندگان دفترچه بیمه سلامت رایگان از لحاظ دریافت خدمت هیچ تفاوتی با کارکنان دولت ندارند و با مراجعه به مراکز دولتی دانشگاهی می توانند خدمات دریافت کرده که در هنگام بستری 90 درصد هزینه بیماران بستری و در سرپایی 70 درصد هزینه توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت می شود.

ممتحن تصریح کرد به منظور جلوگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با توجه به شیوع ویروس کووید 19، متقاضیان بیمه سلامت رایگان می توانند ابتدا با ثبت نام در سامانه Eservices.ihio.gov.ir/isc و پس از انتخاب به دفتر پیشخوان مورد نظرمراجعه و دفترچه را دریافت کنند.

وی افزود آندسته از افرادی که می خواهند از خدمات موسسات تشخیصی درمانی خصوصی نیز استفاده کنند می توانند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با انجام ارزیابی وسع و نتیجه آن (پرداخت 50 یا 100 درصد حق بیمه) با رعایت دوره انتظار دفترچه بیمه ایرانیان دریافت کنند.

print