بروزرسانی : 1400/07/04 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

دکتر حسینی مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت

اجرای ۱۰۰درصدی نسخه نویسی الکترونیکی در سمنان تا پایان سال

30بازدید
شهریور 14, 1400

دکتر حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری شاهد اجرای 100 درصدی نسخه نویسی الکترونیکی در استان خواهیم بود گفت دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای طرح دولت الکترونیک شده و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی نیز جدا از صرفه جویی بالا در هزینه ها، به کاهش قابل توجه سواستفاده های احتمالی از دفترچه بیمه و همچنین رصد و نظارت بهتر بر  امور کمک شایانی خواهد کرد.

وی نظارت بهتر بر موسسات درمانی و پزشکان را از دیگر مزیت های این طرح برشمرد و اضافه کرد: تحقق این طرح به اجرایی شدن طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه سلامت نیز کمک می کند. ضمن اینکه رصد کامل روند اجرای طرح  را برای سطوح کلان تر نظیر وزارت بهداشت و یا سازمان بیمه و...را نیز تسهیل می کند.

ایشان ادامه داد: تاکنون ۸۸ درصد مطب های فعال در سطح استان، بیش از ۹۷درصد داروخانه های فعال، ۱۰۰درصد آزمایشگاه های استان،۸۰درصد درمانگاه های فعال، ۹۱درصد بیمارستان های استان و...به زیرساخت های لازم برای اجرای نسخه نویسی الکترونیکی تجهز شده و از نسخ الکترونیکی استفاده می کنند و همچنین 87 درصد پزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان سمنان نسخه بیمار و اقلام دارویی را به صورت الکترونیکی ثبت کرده و  بیمار با در دست داشتن کد پیگیری، اقلام دارویی و خدمات تشخیصی را دریافت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت سمنان در پاسخ به سوال خبرنگار جمهوری اسلامی گفت تمامی هزینه های سال گذشته به طور کامل پرداخت شده، ضمن اینکه اسناد مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه نیز به طور کامل بررسی و آماده پرداخت است.

در پایان این نشست دکتر حسینی با قدردانی از زحمات جامعه خبرنگار و اصحاب رسانه  با اشاره به اهمیت تحقق کامل طرح نسخه نویسی الکترونیکی، از رسانه های استان خواست با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به اجرایی شدن طرح ملی نسخه نویسی الکترونیکی در استان این اداره کل را کمک کنند

print