بروزرسانی : 1399/08/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیر کل بیمه سلامت استان سمنان خبر داد

ثبت نام 4152 نفر در استان برای دریافت دفترچه بیمه سلامت

129بازدید
بهمن 05, 1398

سمنان/ خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : مدیر کل بیمه سلامت استان سمنان از ثبت نام 4152 نفر از ساکنان استان سمنان برای دریافت بیمه سلامت خبر داد . دکتر ممتحن  گفت تاکنون 75 درصد از این تعداد مورد ارزیابی وسع قرار گرفته اند وبرای 3122 نفر از آنها پیامکی در رابطه با نوع و میزان برخورداری ارسال شده است.

  وی افزود بر اساس پیش بینی های انجام شده در این طرح،برای سه دهک اول دفترچه بیمه سلامت بصورت رایگان صادر خواهد شد. اما دهک چهار با پرداخت 50 درصد هزینه و دهک پنج به بالا پرداخت 100 درصد هزینه های پیش بینی شده تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت . وی با اشاره به مراجعه 42 درصد از این افراد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت، مهلت استفاده از این فرصت را تا پایان فروردین ماه سال آینده دانست.

  مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در این استان از همکاری هفت پزشک وارائه 100 درصد خدمات آنها بصورت الکترونیک خبر دارد و با اشاره به پرداخت حق الزحمه آذر ماه این پزشکان،آمادگی این اداره کل را برای جلب همکاری کلیه پزشکان و مراکز درمانی استان در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی اعلام کرد.

  دکتر ممتحن بروز شدن پرداخت حق الزحمه پزشکانی که در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک همکاری می کنند را از جمله مزایای این طرح دانست.

 وی همچنین با شاره به اینکه 2855 نفر از مددجویان کمیته امداد استان سمنان از خدمات بیمه ای این اداره بهره مند هستند از صدور دفترچه بیمه سلامت برای 1349 نفر از این افراد خبر داد. وی با اشاره به عدم پرداخت مطالبات 3 ماهه سال 97 موسسات درمانی استان سمنان از سوی اداره کل بیمه سلامت، اظهار امیدواری کرد با تمهیدات انجام ده در بودجه سال 99 این مطالبات که بالغ بر 250 میلیارد ریال می باشد پرداخت شود.

 وی در خصوص مطالبات سال جاری اظهار داشت مطالبات کلیه داروخانه ها، آزمایشگاهها و کلیه موسسات تحت پوشش بیمه سلامت استان تا شهریور ماه- پزشکان و موسسات دانشگاهی تا مهرماه سال جاری و سطح یک روستائیان و پزشکان شاغل در این مراکز تا آذر ماه پرداخت شده است.

print