بروزرسانی : 1398/11/30
جستجو
Menu

حضور مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان در کارگروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت بانوان وخانواده

19بازدید
بهمن 07, 1398

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مورخ 98/11/6، کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان سمنان با حضور خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری - دکتر ممتحن مدیر کل بیمه سلامت استان سمنان و  سایر اعضاء کارگروه در محل استانداری استان سمنان برگزار شد.

در این کارگروه دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با ارائه گزارشی از اقدامات این دانشگاه درخصوص تحرک بدنی در دختران و کنترل مصرف دخانیات، به تشریح دستور کار پرداخت.

دکتر دانائی گفت: امروزه همه ی اقدامات ما در راستای سالم بودن جامعه است. از جمله مشکل اصلی جامعه و به خصوص دختران ما کم تحرکی و یا حتی بی تحرکی است.

وی افزود: استعدادیابی و ورزش قهرمانی بسیار مهم است، اما از آن مهمتر و اساسی تر اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از بیماریهای غیرواگیر، داشتن تحرک بدنی و کنترل وزن می باشد. کنترل وزن در نوجوانان بسیار با اهمیت بوده و در پیشگیری از بسیاری سرطان ها و بیماریهای غیرواگیر اثرگذار است.

وی با اشاره به طرح ملی هرخانه یک پایگاه سلامت که در شهر سمنان در حال اجرا می باشد، افزود: افزایش آگاهی خانواده ها و ارتقای فرهنگ سلامت جامعه از مزایای اجرای این طرح در سطح کشور خواهد بود. از 21 برنامه آموزشی این طرح می توان به برنامه آموزشی تحرک بدنی در خانواده اشاره کرد.

دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ با ارائه گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در راستای کنترل مصرف دخانیات در حوزه های تحت پوشش این دانشگاه، بیان داشت: با توجه به مصوبات قانون جامع کنترل دخانیات و آیین نامه اجرایی آن، انجام بازدید های مستمر، آموزش، اطلاع رسانی و برخورد با متخلفین از جمله اقدامات این دانشگاه بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان مسائل موجود در حوزه کنترل دخانیات، بر همکاری بین بخشی و برخورد قانونی با متخلفین، فرهنگ سازی و آموزش جامعه در راستای آگاهی از مضرات استعمال دخانیات تأکید نمود.

دکتر خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان سمنان، با تاکید بر تدوین برنامه عملیاتی تحرک بدنی و کنترل دخانیات در دستگاههای اجرایی، گفت: ایجاد فضای مناسب ورزشی به ویژه برای بانوان در افزایش تحرک بدنی موثر خواهد بود.

رئیس کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان سمنان همچنین در این کارگروه بر تشکیل گشت های مشترک دستگاههای مجری نظارت بر مراکز عرضه مواد دخانی تأکید نمود.

وی بر تطبیق مراکز عرضه مواد دخانی با مجوزات قانونی تأکید داشت. 

print